Protesta e serbëve në Graçanicë – KFOR-i dhe Njësia Speciale stacionohen atje

Serbët kanë paralajmëruar protestë sot në Graçanicë, në shenjë pakënaqësie për arrestimet e fundit të Policisë së Kosovës.
Siç raporton Kosovo Online, në Graçanicë tanimë janë stacionuar tre vetura të Njësisë Speciale, shkruan lajmi.net.

Gjithashtu, raportohet se edhe trupa të KFOR-it janë prezente, bashkë me ato të EULEX.

Lexo edhe:  “Kur u hapën thasët e viktimave, pamë që kishte lot në fytyrë”, historia prekëse e shpëtimit të 3 vjeçares në Turqi