Skena dhune në Itali para përballjes Lazio-Roma

Sot me fillim nga ora 18:00 do të zhvillohet derbi i madh lokal në Itali mes Lazios dhe Romës.

E para përballjes janë parë skena dhune në kryeqytetin italian.

Këtu ndërhyri edhe policia për ta ruajtur rendin.

 

Lexo edhe:  Mitrovicasit zgjohen me ‘alarm’ për ta siguruar biletën për ndeshjen Trepça – Peja