Vdes veterani i UÇK-së nga Drenica

Dje është gjetur pa shenja jete dje rreth orës 21:00 – 22:00 në fshatin Llapushnik të Drenasit, është Ahmet Thaqi.

Ahmet Thaqi ishte veteran dhe inavlid i luftës së UÇK’së.

Lajmin e ka konfirmuar policia e Kosovës permes raportit 24-orësh.

“ Është raportuar se viktima mashkull kosovar ishte gjetur pa shenja jete, vdekjen e të cilit e ka konstatuar mjeku. Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë relevante policore, ndërsa trupi i pajetë i viktimës me urdhër të prokurorit i cili e ka cilësuar rastin është dërguar në IML për obduksion.”

Lexo edhe:  Xhuli Nura: Më ka marrë malli të dashurohem, u bënë gjashtë vjet që nuk kam rënë në dashuri