Përleshja që eskaloi në therje me thikë, detaje për konfliktin në Prizren që dyshohet se ndodhi në trafik

Një përleshje mes disa personave ka ndodhur mbrëmë pak para mesnatës në Prizren, që eskaloi edhe në përdorimin e thikës. Për pasojë, një person ka mbetur i lënduar, teksa të dyshuarit akoma nuk janë zbuluar nga Policia.

Siç merr vesh Sinjali, motivi i konfliktit dyshohet se lidhet me një mosmarrëveshje në trafik, mes viktimës dhe të dyshuarve.

I riu që u godit me mjet të mprehtë ka marrë trajtim mjekësor dhe më pas ka dhënë deklaratën e tij para Policisë. Burimet e Sinjalit thonë se viktima ka deklaruar se nuk i njeh të dyshuarit dhe s’ka pasur asnjë problem me ta.

Pasi Policia është vënë në dijeni për incidentin, kanë reaguar në vendin e ngjarjes, ku janë kryer ekzaminimet e nevojshme, e po ashtu janë siguruar pamjet nga kamerat e sigurisë.

Lajmin e kanë konfirmuar për Sinjalin edhe nga Policia Rajonale në Prizren, me ç’rast është bërë e ditur se po punohet në identifikimin dhe arrestimin e të gjithë të përfshirëve në këtë rast

Lexo edhe:  Vdes pas një sëmundje ish-futbollisti i “Tefik Cangës”, lë pas vetes gruan dhe dy vajzat