Tragjedi e rëndë për klubin gjerman, vdesin katër futbollistë në aksident trafiku

Një ngjarje e rëndë e ka goditur futbollin gjerman, njoftojnë mediat gjermane.

Në një aksident të tmerrshëm trafiku, i cili ndodhi në afërsi të Karlsruhe, vdiqën pesë persona, duke përfshirë katër futbollistë të klubit lokal Alemannia Eggenstein.

Mes të vdekurve janë dy futbollistë, një fizioterapist dhe një ish-futbollist, të gjithë nga mosha 25 deri në 29 vjeç.

Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur klubi

“Alemannia Egenstein është thellësisht e pikëlluar për humbjen e futbollistëve të saj aktivë Dani Zimmerer dhe Tim Palushko, fizioterapistit Leonie Burkart dhe ish-futbollistit Philip Domer”.

Dyshohet se drejtuesi 25-vjeçar ka humbur kontrollin e mjetit, është përplasur me taksinë dhe ka dalë nga rruga.

 

Lexo edhe:  Raportohet se 19-vjeçari ka vdekur pasi u ther me thikë në kufirin Serbi-Kroaci