Sot mot me shi në Kosovë, këto pritet të jenë temperaturat

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit.

Kushtet biometeorologjike do të jenë relativisht të mira, ndërsa indeksi UV do t’i ketë vlerat mesatare.

Lexo edhe:  E rëndë: 23-vjeçarja nga Prishtina dërgohet me urgjencë në spital, tenton t’i jap fund jetës duke konsumuar sasi të barnave