“Shqiponjat e Zeza”: Këmba e studentëve serbë nuk shkelë në Prekaz

Pas raportimeve se disa studentë nga Serbia, që po marrin pjesë në Universitetin Veror të Prishtinës do ta vizitojnë ditën e sotme Prekazin, vendin ku u zhvillua një nga betejat më të lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, e ku prehen trupat e familjes dhe të komandantit legjendar Adem Jashari, kanë reaguar “Shqiponjat e Zeza”, tifozët e ekipit futbollistik “Drenica”.

Ky grup i tifozëve thotë se “këmba e studentëve serbë nuk do të shkelë në Prekaz”.

“Pas raportimeve të portalit Klan Kosova që studentët serb nesër do ta vizitojnë Prekazin, ndjejmë obligim të informojmë studentët në fjalë që edhe pse në numër do të jenë pakicë këmba e tyre nuk shkelë nesër në Prekaz”.

“Nuk duam t’ia dimë sa kohë ka kaluar, nuk duam t’ia dimë as për gjeneratat e reja “kurioze” të tyre, sepse po të ishin aq kuriozë për Prekazin do mjaftonte t’i pyesnin familjarët e tyre se si në ato varre prehen shumë pleq, gra, fëmijë e burra të gjakut tonë të cilët u vranë e u masakruan të pafajshëm!”.

Lexo edhe:  Kuvendi i Serbisë miratoi raportin për dialogun me Kosovën, Kamberi: Kosova është e pavarur nga Serbia