Prezantohet iPhone 15, kaq do të kushtojë

Kompania gjigande Apple ka prezantuar serinë më të re të iPhone.

Gjeneratën e 15-të të telefonave të mençur, Apple e sjell më të lehtë në peshë, më të hollë për nga gjërësia dhe më të shpejt.

Telefoni pritet të ketë bateri më të fortë dhe me jetëgjatësi më të madhe.

Kamera kryesore do të ketë 48 megapixeë, raporton Indeksonline.

Telefoni ka sistem mbrotjës të qeramikës, është rezistent ndaj ujit dhe vije në ngjyra të ndryshme.

Apple ka njoftuar se çmimi për iPhone 15 do të jetë nga 799 dollarë, teksa çmimi i iPhone 15 Plus nis nga 899 dollarë.

Lexo edhe:  Çfarë ndodh kur klikoni “Unë nuk jam robot”?