Një person në Jarinje e bën për spital policin dhe ia del të largohet “në drejtim të panjohur”

Një rast i sulmit ndaj personit zyrtar ka ndodhur të martën në Jarinje.

Një person i ndaluar nga policia për procedura ka sulmuar fizikisht njërin nga zyrtarët dhe ia ka dalë të largohet.

Sipas policisë, i dyshuari është larguar në drejtim të panjohur të kufirit.

Rasti është duke u hetuar:

Ky është njoftimi:

SULM NDAJ PERSONIT ZYRTAR

PKK. Jarinje 21.03.2023-17:50. I dyshuari mashkull kosovar është ndaluar nga Policia për procedura policore, dhe i njejti duke sulmuar fizikisht njërin nga zyrtarët policor është larguar në drejtim të panjohur të kufirit. Rasti është duke u hetuar, përderisa zyrtari ka pranuar tretman mjekësor.

Lexo edhe:  Tradhtia mollë sherri mes çiftit në Lipjan: Gruaja e kap mat burrin, ai e bën për spital