Nga toka dhe ajri, kështu e siguron Policia e Kosovës kufirin në veri

Ndonëse e pranon që e ka të vështirë ta kontrollojë kufirin verior me Serbinë, Policia e Kosovës ka intensifikuar patrullimet për të ndaluar hyrjet e njerëzve dhe mallrave përmes rrugëve ilegale.

Përmes këtyre rrugëve, kishte hyrë edhe armatimi që u përdor në sulmin kundër policisë në shtator.

Radio Evropa e Lirë sjell pamje të Policisë së Kosovës gjatë patrullimeve në atë pjesë.

/GazetaSinjali/

Lexo edhe:  15-vjeçari ther me thikë shokun e klasës, i mituri dërgohet në spital