Mposhtet “bisha” Ilir Latifi

Ilir Latifi është mposhtur nga Rodrio Nascimento, në UFC 224 në kuadër të kategorisë së peshave të rënda.

Nascimento e mposhti Latifin me vendim unanim të gjyqtarëve 29-28, 28-29, 29-28.

Ndeshja përfundoi pas tri raundeve, me Latifin dhe Nascimenton që zhvilluan një luftë të ashpër brenda ‘kafazit’.

Por që sipas gjyqtarëve, Naschimento ishte për një nuancë më i mirë se shqiptari, kështu duke e siguruar fitoren tjetër pas asaj ndaj Tanner Boser, në vitin e kaluar.

Lexo edhe:  Në eventin e Joshua-s, rrahet edhe boksieri shqiptar