Meteorologët tregojnë çfarë moti do të mbajë sot

Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku mund të ketë ndonjë reshje të izoluar në zona të caktuara.

Gjatë mëngjesit pritet të ketë edhe vranësira të ulëta apo mjegull nëpër lugina dhe ultësira, njofton Meteo Kosova.

Era do të fryjë kryesisht nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi prej 16-34 km/h.

Temperaturat minimale do të luhaten prej 3 deri në 6°C, ndërsa ato maksimale prej 15 deri në 17°C.

Lexo edhe:  Lajmi i fundit: Vetura e policisë aksidentohet rëndë me një veture në Skenderaj, dy persona të lënduar