Mayweather konfirmon duelin tjetër kundër Conor McGregor

Floyd Mayweather ka thënë se shpreson të ndeshet me Conor McGregor vitin e ardhshëm, pasi ai nuk është në ndonjë rrezik të lëndohet nga irlandezi.

Mayweather e mbylli karrierën e tij profesioniste në boks në vitin 2017 me një fitore të TKO kundër McGregor.

45-vjeçari do të përballet me luftëtarin japonez MMA Mikuru Asakura në një tjetër ndeshje miqësore këtë fundjavë dhe nuk ka në plan të ndalojë së shpejti boksimin.

Edhe pse ai do të preferonte të merrte pjesë vetëm në ndeshje të tilla, Mayweather tha për Daily Mail se ai është i hapur për të ndarë një ring me McGregor për herë të dytë në një luftë të plotë profesionale.

“Dua të dal atje këtë fundjavë dhe të argëtohem [kundër Mikuru Asakura]. Pastaj kam një tjetër në Dubai në nëntor dhe unë dhe Conor McGregor në 2023, “tha Mayweather.

Lexo edhe:  Këtu mund ta ndiqni live meçin e Florian Markut