Valon Syla zbulon se kur do të liberalizohen vizat: Ky burim nuk më ka mashtruar kurrë

Gazetari Valon Syla ka treguar se kur do të liberalizohen vizat.

“Pritjet serioze janë kështu, sipas burimeve diplomatike në Bruksel ‘kah mesi i dhjetorit të këtij viti, para krishtlindjeve pritet të jepet vendimi pozitiv”, ka shkruar Syla.

“Por udhëtimi dhe zbatimi për liberalizim për kosovarët do të jetë qershori i vitit 2023 kur qytetarët kosovar do të lëvizin pa viza’. Ky burim nuk më ka mashtruar kurrë deri tash”.

Lexo edhe:  Edhe një tjetër mërgimtar, i gatshëm t’ua jap nga 100 euro mësuesve