Benzema me agjërim, shënon hat-trick për shtatë minuta

Skuadra e Real Madridit po fiton thellë 4 me 0 ndaj Valladolid në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 27-të të La Liga-s.

Golat filluan nga minuta e 23’të, ku shënoi futbollisti brazilian, Rodrygo pas asisitit të Asensios

Më pas tre golat për ekipin e Carlo Ancelottit i shënoi sulmuesi francez, Karim Benzema – në minutat, 29’të, 32’të dhe 36’të.

Kujtomë që Benzema është me agjërim gjatë këtij muaji të Ramazanit.

 

Lexo edhe:  Gjest i shkëlqyer nga Shaqiri, ia jep fanellën një tifozi me aftësi të kufizuara dhe bën foto me të