U hap fondacion për Luizin, dikush dhuron mbi 4 mijë e 650 euro për të

Big Brother VIP Albania këtë vit ka marrë krejtësisht një drejtim tjetër. Ky edicion duket se ka thyer secilin limit të paramenduar, edhe atë falë një personazhi.

Luiz Ejlli ka arritur të bëhet personazhi më i dashur nga shumë shqiptarë, anembanë botës dhe jo vetëm.

Luiz Ejlli i cili është edhe njëri nga personazhet e preferuara, për shkak të lojës dhe karakterin të tij që ka shfaqur në këtë edicion.

Por nuk ka përfunduar me kaq, pasi përkrahja për të ka shkuar në limite. Shumë njerëz anembanë botës kanë vendosur që Luizin të përkrahin edhe financiarisht.

Së fundi një prej familjarëve të tij, saktësisht dhëndri ka njoftuar se është hapur një fondacion i cili menaxhohet nga familja.

Aty u theksa se pas kërkesave të shumë dashamirëve, është hapur edhe një “GoFoundMe” për Luizin.

Por tashmë në këtë llogari kanë filluar të shkojnë para të shumtë. Madje është Fabjan Dodaj që ka vendosur që t’i dhurojë 5 mijë dollarë për Luizin, apo 4,650.25 euro.

Qytetarë të tjerë kanë dhuruar edhe nga 100 dollarë, 10, 5 e shumta të ndryshme.

Duhet përkujtuar që nga ky edicion, Luizi ka përfituar edhe dhurata të tjera ndër to edhe pushime luksoze.

Lexo edhe:  Efi Dhedhes konfirmon ndarjen nga partneri