Serbia diskualifikohet nga gara për Eurovision

Shqipëria e cila po përfaqësohet nga këngëtarja Albina Kelmendi dhe familja e saj kanë arritur të kualifikohen në finalen e madhe të “Eurovisionit 2023”.

Ndonëse kishte kaluar në fazën e parë, sonte Serbia u diskualifikua nga gara.

Finalen nga gjysmëfinalja e dytë e kanë siguruar edhe Qiproja, Estonia, Belgjika, Austria, Lituania, Polonia, Australia, Armenia dhe Sllovenia.

 

 

Lexo edhe:  Alby zgjidhet kapitene e javës në Big Brother VIP Kosova 2