Policia në aksion kundër krimeve kibernetike

Në orët e hershme të mëngjesit u raportua për bastisje në “Lagjen e Spitalit” në Prishtinë.

Zëdhënësi i policisë Baki Kelani, tha për Klankosova.tv se është duke u zhvilluar një operacion kundër krimeve kibernetike, në lokacione të ndryshme.

“Operacioni policor është duke u realizuar në bashkëpunim dhe koordinim me organet e drejtësisë. Pas përfundimit të operacionit pritet të bëhen të ditura detajet”, tha Kelani.

Lexo edhe:  Ish-futbollisti nga Mitrovica që sot jeton në Beograd, Xhevat Prekazi, mbështet fuqishëm Serbinë në Kupën e Botës: Besoj se do të ketë sukses të madh