Java më e ftohtë, ky është parashikimi i motit për sot

Sot në vendin tonë parashihet të mbajë mot i ftohët që mund të shoqërohet me erëra e madje edhe me reshje bore.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat do të lëvizin nga -8 gradë Celsius deri në 1 gradë Celsius.

Në Prishtinë pritet të mbajnë temperatura nga -8 gradë Celsius në -1 gradë Celsius, teksa më ngrohtë pritet të jetë në Gjakovë ku ndonëse temperaturat mund të shkojnë deri në -7 gradë Celsius, ato po ashtu mund të arrijnë deri në 1 gradë Celsius.

Përndryshe, meteorologët e kanë cilësuar këtë javë si më të ftohtën të këtij dimri.

Lexo edhe:  Kjo është mosha e dorasit dhe e gruas që u vra në Ferizaj