Daja i 21-vjeçares që u vra: T’i bashkojmë forcat si shoqëri e t’i ndihmojmë drejtësisë, s’durohet më kështu

Milazim Tahiri, daja i 21-vjeçares Erona Cokli e cila u vra pasditen e së premtes në Ferizaj, tha në një marsh protestues që u mbajt sot në këtë qytet se shoqëria duhet ta ndihmojë drejtësinë.

Tahiri tha se dëshiron që “gjákû i Eronës të jetë vulë për drejtësinë e këtij vendi”.

Në këtë protestë po merr pjesë edhe vëllai i mitur i 21-vjeçarë së vrarë, i cili mbeti i plagosur atë ditë.

Lexo edhe:  Qeveria iu ndan shtesa fëmijëve dhe pensionistëve për fundvit