Fury fitoi ndaj Wilder – Legjenda Mike Tyson “çmendet” nga gëzimi

Legjenda e boksit, Mike Tyson ishte po aq i lumtur sa fansat e Furyt për fitoren e këtij të fundit kundër Wilder.

Tyson Fury arrit që të triumfoj ndaj Wilder, ku në rundin e shtatë ai i dha fund meçit dhe u shpall kampion i peshave të rënda në WBC, shkruan Reporteri.net.

Pas meçit, kampioni legjendar në pesha të rënda, Mike Tyson, i cili më herët ishte mbreti i ringut, u dallua duke festuar fitoren.

Kujtojmë se përpara meçit, Fury – Wilder, Mike Tyson u bashkua në ring me dy ish rivalët e tij, Evander Holyfield dhe Lennox Lewis, pasi treshja e kampionëve legjendar të botës në peshë të rëndë u nderua nga WBC me medalje.

x