Arrestohet hajni i Xhamiave

Një person është arrestuar dje nën dyshimin e bazuar për vjedhje në disa raste në Xhami.

Arrestimi i tij ka ndodhur në Komunën e Rahovecit, raporton 02Press.com

I njëjti sipas njoftimit të policisë është dërguar në mbajtje prej 48 orësh.

VJEDHJE E RËNDË

Rahovec (NN) 14.01.2022 – 12:30. Në vazhdën e hetimeve të zhvilluara në lidhje me disa raste të vjedhjeve të rënda, të ndodhura kryesisht në objekte fetare (xhami) dhe dyqane ushqimore, sot me 14.01.2022 është arrestuar një i dyshuar mashkull kosovar. Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

LEXO EDHE:  Era e fuqishme në këtë Komunë të Kosovës ua shkatërron komplet serrat (Foto)

02 Press

02 Press - Portal i lajmeve

x